+370 680 28566
info@baldisimo.lt

Elektros ir santechnikos įvadai

Ką reikia žinoti dėl virtuvės įvadų:
 
Pagrindinė klaida. Jei nusprendėte remontuoti patalpas ar yra nauja statyba, prieš atlikdami apdailą, visų pirma kvieskite baldų specialistą, kuris įvertins ir patars dėl įvadų vietos. Jei vis dėlto nusprendėte patys projektuoti įvadus, tai atkreipkite dėmesį:
  • Orkaitė. Visoms įmontuojmoms orkaitėms tinka paprastos rozetės (su įžeminimu). Dėmesio: už orkaitės negali būtį jokių rozečių, jos turi būti grindjuostės aukštyje (žr.pav.), tam kad esant poreikiui, nuėmus grindjuostę, būtų galima lengvai ištraukti kištuką ir elektros lizdo. Jeigu orkaitė montuojama ūkinėje spintoje kartu su montuojama mikrobangų krosnele, tai už krosnelės turi būti dviguba paprasta rozetė. Jeigu ūkinėje spintoje tik orkaitė, tada rozetė turi būti grindjuostės aukštyje. Jeigu orkaitė ar kaitlentė dujinė, tai dujų įvadas negali būti už orkaitės, jis gali būti už šalia esančios spintelės. Orkaitės pajungimui laidų skerspjūvis 3x2,5 mm2.
  • Kaitlentė. Kaitlentei pajungti reikalinga rozetė arba paskirstymo dėžutė kurios tui būti grindjuostės aukšyje, arba už šalia esančios spintelės. Jei įtampa 380V - laidas 5x2,5 mm2, jeigu įtampa 220V - laidas 3x4 mm2. Jeigu kaitlentė ar orkaitė yra baldų saloje, įvadai turi išeiti iš grindų. 
  • Indaplovė. Dėmesio: už indaplovės negali būtį jokių rozečių ar santechninių mazgų. Rozetė gali būti už šalia esančios spintelės grindjuostės aukštyje. Indaplovei reikalingi šalto vandens ir kanalizacijos įvadai. Jeigu indaplovė stovės ne toliau kaip 1,5 m nuo plautuvės įvadų, gali būti panaudoti tie patys įvadai, bet jeigu toliau nei 1,5 m - reikalingi atskiri įvadai, nes bus pašalinis garsas kai indaplovė bus darbinėje padėtyje. Jeigu stalviršis bus gilesnis nei standartinis, mažiausiai 650 mm gylio, tuomet įvadai gali būti už indaplovės, bet negeriausias variantas remonto atžvilgiu. Indaplovių aukštis min 820 mm.
  • Mikrobangų krosnelė. Visos jungiasi į paprastas rozetes. Jeigu mikrobangų krosnelė bus pakabinamoje spintelėje, rozetė turi būti už jos. 
  • Plautuvė. Plautuvės vandens įvadai turi būti išvesti ne aukščiau ne 500 mm nuo grindų. Kanalizacijos įvadas ne aukščiau nei 400 mm nuo grindų, geriausias variantas kai yra grindyse. Jei naudojams atliekų smulkintuvas, reikalinga numatyti rozetę ir jungtuką. Jungtukas montuojasi arba į stalviršį, arba prie bendro naudojimo rozečių virš stalviršio. Jeigu plautuvė montuojasi į stačiakampę kampinę spintelę, tuomet įvadai turi išeiti pagal ilgąją kraštinę, jei kampinė spintelė 900x900, įvadai gali išeiti bet kur.
  • Gartraukis. Skaičiuoklė, kuri padės sužinoti kokio galingumo reikalingas gartraukis: patalpos ilgis x patalpos plotis x patalpos aukštis x 10. Pvz.: 4,2x3,5x2,5x10=367m3/h. Gartraukio galingumą sumažina: 1 m ortakio - 10%, viena alkūnė (posūkis) - apie 30%. Jei gartraukis įmontuojamas, rozetė ir ventiliacinė anga turi būti pakabinamoje spintelėje. Jeigu gartraukis kamino tipo, laidas ir ventiliacinė anga turi būti per gartraukio centrą.
  • Skalbimo mašina. Įvadų reikalavimai kaip ir indaplovei. Jeigu skalbimo mašina neintegruojama, reikia atkreipti dėmesį ar nuimamas dangtis ir koks gylis, kad būtų galima pakišti po stalviršiu. Turi gautis aukštis max 820 mm.
  • Šaldytuvas. Jam reikalinga paprasta rozetė (su įžeminimu), patogiausia grindjuostės aukštyje. Jei šaldytuvas su ledų generatoriumi, jam reikalingas šalto vandens įvadas. Šaldytuvas turi turėti erdvės ventiliacijai, jei stovės kampe - nuo sienos 50 mm tarpas. Tarp pakabinamos spintelės ir šaldytuvo 50 mm tarpas.  Jei šaldytuvas įmontuojmas, grindjuostėje įmontuojame ventiliacines groteles.
  • Apšvietimas. Dažniausiai naudojamas LED apšvietimas. 1m - 12w ir 14,4w apie (1200Lm/m). Led juostos montuojasi į įvairaus tipo aliuminius profilius, kurie tvirtinasi prie baldų. Apšvietimui reikalinga numatyti 220V laidą. Jungtukai ir transformatoriai komplektuojasi kartu su juostomis.
  • Rozetės. Reikia nepamiršti kad bus reikalingos rozetės virš stalviršio, kur bus jungiami įvairūs prietaisai - kavos aparatas, mikseris, blenderis, tosteris ar pan. Rozečių aukštis ir vieta priklauso nuo individualus projekto, nes gali keistis grindjuostės aukštis, reikia numatyti kur bus darbinės zonos ir pan.